Kā strādā lielās korporācijas

Apr 04 2013 Life3 responses so far

Nesen atgadījās kāds interesants notikums. Veicu pirkumu pie pasaules lielākā online tirgotāja – Amazon, bet pēc pāris dienām pamanīju, ka cits internetveikals tai pašai precei ir nolaidis cenu vēl nedaudz zemāk. Tā kā pie Amazon biju pasūtījis vairākas preces, tad negribēju atcelt vienu no precēm un pasūtīt citur, bet arī atstāt to tā negribējās, jo arī 20$ tomēr ir nauda.

Sazinājos ar Amazon klientu servisu, jeb pareizāk sakot viņi sazinājās ar mani, lai pateiktu, ka “rūpējas par manu pasūtījumu”. Atbildēju uz viņu vēstuli, pieminot konkurenta zemāko cenu un apvaicājos, vai nevaram kaut kā sarunāt “price match”. Diemžēl saņēmu negatīvu atbildi, jo, izņemot TV produktus, viņi “price match” taktiku vairs nepielieto, tomēr pateicās par manu modro aci un ieteica paziņot Amazon produkta lapā par atrasto zemāko cenu.

Es, nedaudz naivs būdams, domāju, ka šajā vēstulē bija zemteksts un, ja es paziņošu par šo zemāko cenu, tad arī Amazon varbūt savu cenu nomainīs un tad es kaut kā varēšu sarunāt, lai arī manam pasūtījumam piemēro šo jauno, nu jau samazināto cenu. Tā arī rīkojos – aizgāju uz Amazon produkta lapu, aizpildīju formu par zemāku atrasto cenu. Nepagāja pat pusstunda, kā arī Amazon bija nomainījis cenu uz manis iesniegto. Tad nu ķēros klāt un rakstīju epastu klientu servisam ar jautājumu, vai nevarētu piemērot manam pasūtījumam jauno Amazon cenu. Uz to ātri vien saņēmu atbildi, ka viņi pateicas, ka es esmu izvēlējies Amazon nevis kādu citu tirgotāju, un, tā kā mans sūtījums vēl nav izsūtīts, tad viņi var piemērot jauno cenu manam pasūtījumam, ko arī izdarīja.

Tādam, manuprāt, ir jābūt labam klientu servisam. Tas viss kopā aizņēma mazāk nekā 3 stundas – momentānas atbildes no klientu servisa, cenas izmaiņa, sekojot konkurentam, mazāk nekā 30 minūšu laikā, un mana pasūtījuma cenas atjaunošana. Tiesa, te jāpiebilst, ka iesniegtā cena bija no tirgus līdera šajā produktu sfērā un arī lielākā Amazon konkurenta, tāpēc ar kuru katru kaktu kantora cenu tas droši vien neizdotos.

3 responses so far

  1. Paldies par (varbūt kādreiz) noderīgo info!
    Smaidu, priecājos un joprojām mazliet brīnos par to cik moderna un elastīga ir šī laika tirgus pasaule.

  2. “Tas viss kopā aizņēma mazāk nekā 3 stundas”

    OK, pieņemsim, ka tas aizņēma 2 1/2 stundas. Tavai algai būtu jābūt mazākai par $8 stundā, lai to varētu saukt par racionālu laika pavadīšanu.

  3. Tās 3 stundas nav manis patērētais laiks, bet gan laiks, kas bija nepieciešams, lai uzņēmums, kurš apkalpo miljoniem cilvēku un piedāvā iegādāties vairāk kā miljons dažādu preču, noreaģētu uz iesūtīto “lower price” ziņojumu, izmainītu cenu šai precei (kas varbūt prasa kādu saskaņošanu, bet domāju, ka viņiem šī procedūra ir atstrādāta), izmainītu šo cenu arī manam pasūtījumam (kuru jau biju veicis vēl pirms cena tika samazināta) un atbildētu uz 2 manis nosūtītām vēstulēm. Manuprāt, tas ir diezgan iespaidīgi. Latvijas “internetveikali” bieži vien vispār uz vēstulēm neatbild un reizēm atbild ar dienu, nedēļu aizturi, par cenu izmaiņām jau veiktiem pasūtījumiem nemaz nerunājot.

    Ja runājam par manu laiku, tad tas viss, ieskaitot ideju, ka vajadzētu ar viņiem sazināties, man aizņēma mazāk kā 15 minūtes. Un pat, ja tas būtu aizņēmis stundu, ne viss laiks, ko dzīvojam, ir strādājams. Es šo laiku pieskaitu pie izklaides, jo pirku fotoaparātu, kas ir mans hobijs.

Leave a reply