Kad un kāpēc es lietoju vairākus pārlūkus

Jul 16 2010 IT5 responses so far

Gandrīz uz ikviena datora, kas ir manā pārziņā, ir uzinstalēti vairāki interneta pārlūki. Un tam visam ir pavisam vienkāršs un loģisks izskaidrojums – šos datorus lieto vairāki cilvēki. Lietojot vienu pārlūku un vienus tos pašus servisus (Gmail, Twitter, Flickr utt.) rodas acīmredzama problēma – ikreiz, kad “otrs” lietotājs piesēžas pie datora un vēlas lietot šos servisus, viņam nākas izrakstīties no iepriekšējā lietotāja konta un ierakstīties savā kontā. Un tā katru reizi, kad nomainās lietotājs. Lai risinātu šo problēmu, tiek lietoti vairāki pārlūki – es lietoju Chrome vai Safari, kamēr draudzene lieto Firefox, katram tiek saglabāti viņa lietotāja vārdi un sesijas savā pārlūkā, problēma atrisināta.

Lai arī pats es priekšroku dodu Safari un Chrome, reizēm lietoju Firefox tā iemesla pēc, ka viņam ir ļoti attīstīta spraudņu kopa. Ir daži specifiski spraudņi, kurus nelietoju ikdienā, bet kuri ir ļoti nepieciešami, tāpēc tajos brīžos pārslēdzos uz Firefox.

Varbūt šo problēmu var risināt arī savādāk – veidojot un saglabājot vairākas sesijas ar vienu pārlūku? Man jau šķiet, ka  vairāku pārlūku lietošana ir diezgan elegants risinājums, kamēr datora lietotāju skaits nepārsniedz “normālo” pārlūku skaitu.

5 responses so far

  1. Vēl jau ir variants lietot dažādus datora lietotājus 😉 Tad problēma pavisam atkritīs 🙂

  2. Jā, bet lieta jau tāda, ka dators tiek lietots praktiski vienlaicīgi – viens nočeko savu meilu, otrs savu utt. Ja ir jāizlogojas un jāielogojas, tad sanāk gandrīz tas pats, kas izlogoties/ielogoties web servisu kontos 🙂 Uz Windows, protams, var paņemt Run as another user, bet par OS X īsti drošs neesmu.

  3. Firefox var palaist paralēli arī ar cita lietotāja profilu. Komanda:

    firefox %u -P O -no-remote

  4. Ja izveido papildus profilu “cits”, tad:

    firefox -no-remote -P “cits”

  5. Paldies par ieteikumu, būs jāpamēģina, bet kā jau minēju, tad Firefox nav mans pats mīļākais pārlūks, pats priekšroku dodu Chrome.

Leave a reply