iPhone 4 un iOS 4

Jun 09 2010 Gadgets7 responses so far

Jā, tas beidzot (nu jau pirms divām dienām gan) ir noticis, Stīvs mums ir paziņojis par to, ka jūnija beigās iznāks jaunais iPhone 4 ar jauno iOS 4. Ja gribam būt pavisam precīzi, tad tas notiks 24. jūnijā. Vai tiešām par godu mūsu Līgo svētkiem Jāņiem? Laikam jau ne, jo savādāk arī Latvija būtu to valstu sarakstā, kuras saņems iPhone pirmās. Negribu šobrīd ieslīgt detaļās par to, kas tajā būs jauns, jo to var izlasīt arī daudz kur citur, pie tam daudz sīkāk un izsmeļošāk nekā es to te varētu mēģināt aprakstīt, tāpēc izklāstīšu vien savas domas un viedokli par šo visu.

Noskatoties Stīva šovu iekš WWDC 2010, man prātā bija divas domas – vajag un vai varēs jailbreakot. Domāju, ka ne es vienīgais biju ar šādām domām, jo mūsdienās piesieties uz diviem gadiem pie viena mobilo sakaru pakalpojumu sniedzēja man nešķiet normāli. Esmu jau savas dzīves laikā gana cietis no šiem subsidēto tālruņu līgumiem, lai iekristu tajās pašās lamatās vēlreiz. Arī savu esošo iPhone 3G pirku “no rokām” un atlauzu, lai varētu to lietot jebkurā tīklā. Tāpat domāju darīt arī ar iPhone 4, kas nozīmē, ka droši vien pie tā netikšu tik drīz, lai arī Zviedrija ir to valstu sarakstā, kurās iPhone sāks pārdot jau no jūlija.

Kāpēc vajag? Principā esmu gana apmierināts arī ar savu esošo iPhone 3G, un līdzīgi kā Vilhelms, arī es, kopš nopirku iPhone, esmu pasācis mazāk interesēties par jaunumiem mobilo telefonu jomā, kā to tiku darījis līdz šim. Vienkārši neredzu tam īpašu iemeslu, tāpēc, ka esošajā telefonā viss vienkārši strādā. Un kāpēc gan man vajag ceturto versiju, ja gan apmierināts esmu arī ar trešo. Ir vairāki iemesli:

 • Lielāka baterija – ja tik tiešām ceturtais sniedz par 40% ilgāku darbības laiku, tad tas vien ir to vērts, īpaši jau ņemot vērā, ka baterija iPhone nav maināma un esošajam tā savu pusi dzīves jau droši vien ir nokalpojusi.
 • Fiziski mazāks – jā, plānāks ir forši, tomēr es lielāko uzmanību pievērsu tieši platumam, kas nu ir samazināts par 0.35 cm no 6.21 cm uz 5.86. No savas pieredzes varu teikt, ka tieši šis platums bija vislielākais apgrūtinājums, kas liedza pilnīgi ērti manipulēt to ar vienu roku, cerams, ka šis samazinājums to atrisinās.
 • WiFi 802.11n – pēdējā laikā pārāk bieži sanāk aplauzties, kad bezmaksas internets autobusos, ciemos vai kur citur pieejams tikai izmantojot 802.11n standartu.
 • Jaunais displejs ar 960 x 640 punktu izšķirtspēju – bez komentāriem.

Visas pārējās fīčas, protams, ir foršas, tomēr vairāk izpriecām nekā reālām vajadzībām. Ne es veicu videozvanus pirms tam, ne es viņus veikšu tuvākajā laikā, vēl jo vairāk tāpēc, ka otrā galā arī būtu jāsēd kādam ar iPhone 4 un gan man, gan viņam  būtu jāatrodas WiFi zonā. Kā jūs to iedomājieties? Es piezvanu un prasu “Eu Kārli, tu esi WiFi, davai ieslēdzam to videozvanu? Nē, neesi %@^&? Kā lai es tev tagad to skatu, kā kaķis uz divām kājām staigā, lai parādu? Ā, paga, tūlīt iefilmēšu 720p HD, ok?” Jā, 720p video filmēšana, manuprāt, ir no sērijas HD video ne vienmēr ir tik HDīgs, cik HDīgu to HDīgo. Common, Apple paši saka, ka ne jau pikseļu skaitā slēpjas attēlu kvalitāte, bet tajā pat laikā tiek pievienota HD video fīča. Man, protams, prieks par to, ka ir uzlabots (palielināts) sensors fotokamerai, kas nozīmē, ka twitpic varētu parādīties ciešamākas kvalitātes fotoattēli, tomēr pārejai uz jauno iPhone versiju tas noteikti nav noteicošais.

Par pašu šovu runājot, tas, protams, bija izdevies un lielisks kā vienmēr. Ne visi mācētu tik labi un nesaspringstot izgrozīties no problēmas ar pārslogotu tīklu. Nedaudz pārspīlēta likās nepārtrauktā Retina displeja uzsvēršana un pieminēšana katra teikuma beigās, kaut gan Apple bija tie, kas visu laiku iepalika, salīdzinot ar citiem ražotājiem. Piemēram, HTC jau 2008. gadā bija telefoni ar izšķirtspēju 480×800. Jā, šobrīd 640×960 ir augstākais iespējamais, bet tas nav jāpasniedz kā pasaules brīnums. Ja man būtu jāsamierinās ar nedaudz mazākas izšķirtspējas displeju, bet ilgāku baterijas laiku, tad es nedomājot izvēlētos ilgāku baterijas laiku, kas, manuprāt, ir viens no svarīgākajiem telefona rādītājiem.

Ļoti bezjēdzīga, lai neteiktu ironiska, likās iPhone applikāciju prezentācija. Divas aplikācijas ko viņi izvēlējās prezentēt bija FarmVille un GuitarHero. Vai tiešām mēs tiekam tik zemu vērtēti? Jā, saprotu, ka šīs spēles ir populārās un ka uzsvars tur tika likts uz izstrādātājiem, kuri arī varētu izveidot ko tādu un pelnīt lielo naudu, tomēr man tas likās pārāk primitīvi. FarmVille? Tiešām? Un GuitarHero, kam nav ne mazākā sakara ar īstas ģitāras spēlēšanu, bet kas iekšēji rada apziņu, ka tu esi kaut ko nospēlējis. Manuprāt, diezgan truli. Man Stīva vietā būtu kauns šādas lietas iekļaut savā citādāk perfekti nostrādātajā prezentācijā.

Un nezinu, kāpēc neviens cits neuzdod šo jautājumu, bet kāda vella pēc iPhone vēl joprojām nav mitrumizturīgs? Internets ir pilns ar stāstiem par iPhone slīcināšanu, tam ir tikai viena (nu labi 5, ja ieskaita sānos esošās) poga. Kāpēc to nevarētu uztaisīt mitrumizturīgu? Iespējams, lai vienmēr būtu iemesls atteikt garantijas remontu, paziņojot, ka telefonā iekļuvis mitrums? Diezgan skaidrs, protams, ir arī tas, ka tādā gadījumā viņš droši vien nebūtu pasaulē plānākais un mazākas, jo savādāk visu cieņu par to, cik daudz un kādas kvalitātes ir sastumts tik mazā kastītē.

Tādas manas pārdomas par šo haju.

7 responses so far

 1. Man pietiek ar HTC Desire 🙂

 2. Pats vēl neesmu lietojis Android, tāpēc man pagrūti spriest, bet tehniski jau izskatās, ka, protams, pietiek, tomēr manu trešo problēmu tas tāpat neatrisina 🙂

 3. Nu man mājās ar ir n rūteris, bet nu man tas nesagādā nekādas problēmas pieslēgties izmantojot g standartu. Parasti jau rūteri ir atpakaļsavietojami ar vecākiem standartiem. Visādā ziņā dīvaini, ka supportē tikai n standartu. Man visādā ziņā tas nesagādā nekādas problēmas un ar android esmu nu ļoti apmierināts.

 4. Varbū arī supportē, bet tādā gadījumā šī fīča nav iespējota. Ja tas būtu mans rūteris, tad jau nebūtu problēmu, bet ja man jāiet pie autobusa šofera ar lūgumu iespējot g standartu, tad es domāju, ka labi būs, ja viņš sapratīs, kas ir rūteris 🙂

 5. Man liekas, by default n rūteri supportē arī b/g, tur ir speciāli jāliek, lai supportētu tikai n… var jau būt, ka ir arī rūteri, kas supportē tikai n, bet kaut kā ar tādiem te Latvijā nav nācies sastapties 🙂

 6. Ok – situācija sekojoša, braucu autobusā, kurā ir rūteris un citi lieto internetu, bet es ar savu telefonu neredzu vispār nevienu tīklu. Pieņemu, ka problēma varēja būt arī cita. Un esmu sastapies ar vismaz vienu rūteri (Jānim K), kuram nebija iespējots b/g, bet bija tikai n, un tas bija Latvijā 🙂

  Bet neba tas būtu galvenais. Labprāt tavu HTC Desire patestētu, kad būšu Latvijā. Ko saki?

 7. Droši 🙂 Nu Jānis, tad būs uzlicis, ka tikai n ir enablots 🙂 Ja ir enablots tikai n, tad tīkla ātrdarbība uzlabojas.. Nesen pameklējos netā un izrādās, ka wifi čips, kas ir HTC Desire supportē n protokolu, bet viņš draiveros nav enablots 🙂 It kā ir cerības, ka pie update uz Android 2.2 n supports parādīsies 🙂

Leave a reply