Vai Canon 550D ir apvērsums?

Feb 17 2010 PhotoNo responses yet

Vai Canon 550D tiešām ir apvērsums kā tas rakstīts viņu neskaitāmajās preses relīzēs?

Canon laiž klajā jauno EOS 550D, radot apvērsumu amatieru attēlveidošanas pasaulē. Vieglā digitālā SLR (DSLR) ļauj lietotājiem paplašināt savu fotoattēlu un Full HD video uzņemšanas iespēju apvāršņus.

Nesaskatu tajā neko tik īpašu, lai skaidru galvu domājošs lietotājs gribētu pāriet uz to no sava EOS 500D. Nedomāju, ka pāriešanas iemesls būs jaunais, bet fiziski tāda paša izmēra, 18 megapikseļu sensors. Fiziski tāda paša izmēra sensorā iespiežot vairāk pikseļus mēs attēlu graudainību īpaši neizmainīsim, mēs neiegūsim to pašu, ko iegūtu no lielāka sensora, bet ar mazāk megapikseļiem. Tāpat arī LCD ekrāna pikseļu skaits ir palielināts no 920,000 uz 1,040,000, fotoaparātā ir ielikta ietilpīgāka baterija, ekspozīcijas kompensācija nu ir +/- 5.0 EV bijušo +/- 2.0 EV vietā, bet vai visi šie sīkumi tiešām ir vērti vārda “apvērsums” lietošanai?

Pat salīdzinot esošās cenas, kad Canon EOS 500D body maksā ap 430 Ls, bet Canon EOS 550D body maksā ap 575 Ls, es pērkot jaunu fotoaparātu, izvēlētos 500D, nemaz nerunājot par manu rīcību iespējamā upgrade variantā. Ja ar laiku, kad sajūsma ap 550D norimtos, tā cena nokritos līdz 500 Ls,  un es vēlētos pirkt jaunu fotoaparātu, tad es vēl apdomātu, ko labāk izvēlēties, tomēr šobrīd mana izvēle ir skaidra.

Es tiešām nesaprotu, kas bija tā key feature ar ko viņi vēlējās paņemt tirgu un mudināt esošos lietotājus pāriet uz šo modeli. Manuprāt, nekas apvērsuma vērts Canon līnijā nav noticis kopš Canon EOS 5D Mark II iznākšanas. Protams, Canon EOS-1D Mark IV bija un ir iespaidīgs kaut vai ar savu iespēju filmēt dažāda framerate video, tomēr tā cena ir neadekvāti liela, tāpēc kā par apvērsumu to būtu grūti nosaukt.

Mans viedoklis – Canon, sasparojies, konkurenti nesnauž!

Tags: , ,

No responses yet

Leave a reply