Movies from 200 countries

Viena no manām 101 lietām, kas jāizdara 1001 dienā ir noskatīties filmas no 200 pasaules lielākajām valstīm. Lai šo valstu sarakstu padarītu konkrētu, izvēlējos 200 lielākās valstis pēc iedzīvotāju skaita.

Zemāk var redzēt tabulu, kura pamazām tiks piepildīta ar filmu nosaukumiem un vēlāk arī ar ķeksīšiem pie noskatītajām filmām, kā arī karti, kurā zaļā krāsā iekrāsotas valstis, kuru filmas jau esmu redzējis, dzeltenā – valstis, kur kāda skatāma filma jau ir padomā, bet pelēkās vēl neredzētās un neizvēlētās filmas.Laipni lūgti ieteikt man filmas, kas noteikti jāredz, no valstīm, kuru ailes vēl pagaidām ir tukšas un kuras kartē attēlotas pelēkā krāsā!

Progress:

15 comments so far

 1. Savulaik man ar bija līdzīgs projekts. Apstājos kaut kur pie 60-70 valstīm.

 2. Lūk, mans saraksts:
  http://dullais.sapnis.com/radi.php?id=729
  Kā izskatās, sasniedzu 78 “apmeklētas” valstis.

 3. Paldies par filmu sarakstu, noteikti tur smelšos idejas jaunām filmām, kuras skatīties. Biju lasījis Tavu blogu un zināju, ka skaties filmas no dažādām valstīm, tomēr nezināju, ka tas ir arī kā projekts (nebiju uzgājis šo lapu ar filmu sarakstu). Interesanti, ka es arī izvēlējos lielākās valstis pēc iedzīvotāju skaita ar domu, ka tur būs lielāka iespēja atrast kādu filmu, lai arī jau šobrīd esmu par 99% pārliecināts, ka visu šo valstu filmas man atrast neizdosies.

 4. Skatos, ka Igaunijas filma Tev arī bijusi Klass. Es patiesībā to noskatījos nejaušības pēc, jo, esot ciemos un pastāstot par savu filmu ideju māsai, viņa teica, ka viņai esot viena igauņu filma, kuru tad arī noskatījāmies. Bet varu piekrist, ka arī es neko tādu nebiju gaidījis un filmas laikā es teicu: “Un tad cilvēki brīnās, ka atgadās tādi gadījumi… kāds atgadījās arī šīs filmas beigās”.

  Savukārt filmu Odgrobadogroba redzēju “Arsenālā”. Filmai IMDB ir diezgan zems vērtējums un ja ne tur, tad domāju, ka tā arī šo filmu nebūtu redzējis, lai gan man tā pat ļoti patika.

 5. Jautājums – kur tev izdevās noskatīties “Niha Fala”? Tā kā tava projekta iespaidā esmu izlēmis vismaz līdz 100am novest savējo, tagad meklēju kādas man vēl nenosegto valstu filmas.

 6. Filmu noskatījos Latvijas Universitātes Portugāes, Brazīlijas un Āfrikas filmu ciklā (http://easyget.lv/latvija-un-pasaule/read/4906/). Tikko paskatījos, ka kļūdaini to esmu ielicis pie Gvinejas, jo tā pateisībā ir Gvinejas-Bisavas filma, būs jāpalabo. To orgaizēja Portugāles vēstniecība, tā kā diemžēl nezinu, kur citur to varētu atrast.

 7. […] 44. filma no movies from 200 countries. […]

 8. man Tev ir filma Somijai – Man Without a Past. ļoti iesaku 🙂 ja patiks, varu ieteikt vēl kādu tā paša režisora filmu. man liekas, esmu redzējusi gandrīz visu.

 9. Paldies, Līga, par ieteikto filmu. Noskatījos to un varu tikai piekrist, ka filma ir ļoti laba un savā veidā unikāla, parādot vēl neredzētu pieeju, kā taisīt kino 🙂 Drīzumā droši vien arī uzrakstīšu plašāk savas domas par to.

 10. Reku Tev būs jauka filma no Norvēģijas

  Troll Hunter
  http://www.imdb.com/title/tt1740707/

 11. Paldies par ieteikto filmu, Mx3, būs jāatsāk nedaudz iepauzētais vispasaules filmu maratons.

 12. Čau! Pie Dienvidāfrikas filmām vari pierakstīt “District 9” – ja neesi redzējis, noskaties. (Nu, vismaz man patika.)

 13. District 9 esmu redzējis, patika, bet pieskaitu to vairāk ASV filmām, gribētu redzēt kaut ko autentiskāku.

 14. Sveiciens no Rumānijas!

  Youtube
  The forgotten children of Bucharest – Parada.

  Lai noder!
  Ieva

 15. Paldies, ievērtēšu.

Leave a reply