Manas nožēlojamās valodas prasmes

Sep 19 2010 Life, Zviedrija2 responses so far

Esmu nodzīvojis Zviedrijā jau veselu gadu, bet kā neesmu, tā neesmu iemācījies normāli runāt zviedriski. Varbūt pie vainas tas, ka darbs ir angļu valodā, vai arī tas, ka vietējie paši labprātāk ar mani runā angļu valodā. Piemēram, ja ieeju veikalā un mēģinu runāt zviedriski, tad zviedri, jūtot, ka esmu iebraucējs un runāju viņu valodā ar grūtībām, paši pārslēdzas uz angļu valodu. Galu galā Zviedrija ir pasaulē pirmajā vietā pēc angliski runājošo iedzīvotāju īpatsvara starp valstīm, kurās angļu valoda nav oficiālā valsts valoda. Izrādās, ka 89% zviedru prot arī angļu valodu. Un tas tā tiešām arī ir, sākotno piecgadīgiem bērneļiem un beidzot ar veciem pensionāriem. Tā vai savādāk, viņi angliski ar tevi sapratīsies. Bet neba man tagad būtu jāmeklē kāds attaisnojums vai iemesls, kāpēc vēl neesmu apguvis zviedru valodu. Kā raksta Benny Lewis savā mājaslapā un projektā valodu apguvei Language Hacking Guide:

Speak! Or stop pretending you want to.

Attēls no: http://www.fluentin3months.com/speak/

Arī man laikam ir jābeidz izlikties un jāķeras pie darbiem. Nav jau tā, ka es neko nedarītu – apmeklēju kursus, mācos un šādās tādās vienkāršākās sarunās varu piedalīties, bet līdz līmenim, ko vēlētos sasniegt, vēl tāls ceļš ejams.

2 responses so far

  1. galvenais ir iemācīties zviedru dziļdomīgo “ō” (tā kā kaut kas uz “jā” pusi mūsu izpratnē) novilkt 🙂

    lycka till 🙂

  2. Palasīju to Language Hacking Guide, un tā jau arī ir, kā autors saka. Ja padomā, tad angļu valodā tekstā saprotu gandrīz visus vārdus, arī klausoties lielākoties ir skaidrs par ko iet runa, bet kad pašam jārunā, tad tik raiti vairs neiet. Bet par zviedriem – lai jau viņi pāriet uz angļu valodu, tu jau tāpat vari turpināt zviedriski 🙂

Leave a reply