Eiropas diena

May 09 2010 ZviedrijaNo responses yet

9. maijā Eiropas Savienībā svinama Eiropas Diena. Vikipēdijas rakstā minēts arī 5. maijs, tomēr es pieturos pie pirmā varianta. Arī mēs darbā atzīmējām šos svētkus ar kārtīgu tusiņu piektdienas, 7. maija, vakarā, kas patiesībā pat iekrita pa vidu abiem minētajiem datumiem, lai gan vienīgais iemesls, kāpēc svinības noritēja tieši šajā dienā, bija tas, ka tā bija piektdiena. Lai kā arī nebūtu, jāsaka, ka svētki, pateicoties visiem iesaistītajiem, bija godam izdevušies. Šis bija vairāk pasākums “no cilvēkiem priekš cilvēkiem” un savādāks tas nemaz nevarēja būt, jo kurš gan spētu sarūpēt ēdienus un dzērienus no visām Eiropas malām vēl labāk, ja ne paši šo valstu pārstāvji. Tā kā strādāju kopā ar praktiski visu Eiropas valstu pārstāvjiem, tad šī bija lieliska iespēja ne tikai iepazīt viņus tuvāk kā cilvēkus, bet arī nobaudīt ēdienus un dzērienus no viņu pārstāvētajām valstīm.

Tā nu nogaršoju anīsa degvīnu Ouzo no Grieķijas, lieliskus vīnus no Portugāles, Spānijas, Itālijas un Francijas, labi noturētu skotu viskiju un daudz citu dzērienu. Arī ēdienu ziņā visi bija pacentušies, somi bija sagādājuši karēļu maizi, šveicietis bija atstiepis kaudzi siera un gaļas ar tādu griežamo mašīnu, kādu parasti varu redzēt tikai lielveikalos, vācieši ārpusē cepa desiņas, spāņi bija sagatavojuši tortiljas, zviedri, protams, cienāja ar lasi. Ar nožēlu jāatzīst, ka nespēju pat visu nogaršot vai noskaidrot nosaukumu un izcelsmi tam, ko nogaršoju, jo pasākums vēl nebija beidzies, kad vēders jau bija pilns un arī nobaudītā alkohola daudzums lika sevi manīt. Arī pēc pasākuma diezgan daudz ēdiena bija palicis pāri, laikam cilvēki šo visu bija ņēmuši diezgan nopietni.

No Latvijas galdā cēlām kartupeļu pankūkas ar dzērveņu ievārījumu, maizes zupu ar putukrējumu, ķimeņu sieru, ābolu pīrāgu latviešu gaumē, Laimas konfektes un Rīgas Melno Balzamu sakombinētu ar upeņu sulu. Atklājās, ka maizes zupu bērnībā ēduši arī dāņi, lietuvieši un somi, bet mūsdienās tā vairs neesot tik populāra, tomēr par garšīgu to atzina pilnīgi visi, kas nomēģināja.

Pasākuma laikā skanēja pašu sarūpēta mūzika no visām Eiropas valstīm, kā arī tika rādīti dažādi priekšnesumi, prezentācijas un video. Kopumā jāsaka, ka pasākums bija izdevies riktīgi labs gan atmosfēras ziņā, gan unikālajā iespējā iepazīt tik daudz dažādu kultūru vienā vakarā. Protams, vēl labāk to var izdarīt aizbraucot uz katru valsti atsevišķi, bet zināmu ieskatu tas tomēr deva.

No responses yet

Leave a reply