Vienu mēnesi ieraksts blogā katru dienu

Mēnesis ir pagājis un lieta #55 no 101 lietu saraksta ir paveikta, jo katru dienu viena mēneša garumā blogā ir publicēts vismaz viens ieraksts. Kāpēc tāds uzdevums? Tāpēc, ka bieži biju gribējis kaut ko ierakstīt blogā, bet vai nu slinkums vai laika trūkums ir patraucējis tam, kā rezultātā, blogam tā īsti vēl nesākoties, tajā jau bija iemeties klusums periodā no augusta sākuma līdz oktobra beigām. Arī pēc tam diezko liela regularitāte rakstiem nesekoja, tāpēc izdomāju sevi nedaudz piespiest un sākt rakstīt daudzmaz regulāri, kas, kā izskatās, nav nekas neiespējams un ir diezgan veiksmīgi izdevies. Rakstīt katru dienu nebija un nav mans pašmērķis, tomēr kaut kādas metrikas jau vajadzēja uzdevumam pielikt, savādāk atkal būtu izlaidies.

Par ko tad pagājušajā mēnesī esmu rakstījis:

Labi var redzēt, ka lielākā daļa rakstu ir filmu recenzijas jeb apraksti, kas mani savā veidā bieži izglāba, jo, pateicoties 200 valstu filmu projektam, filmas pagājušajā mēnesī un domājams arī turpmākajos gados skatīšos diezgan daudz. Par dažiem ierakstiem man varbūt pat ir nedaudz kauns, piemēram, par marihuānas audzētavu, ko varēja mierīgi ietvītot un aizmirst, bet diena gāja uz beigām un apzinājos, ka neko stipri sakarīgu jau vairs neuzrakstīšu.

Kādus secinājumus varu izdarīt – jo vairāk raksti, jo vieglāk nāk katrs nākamais raksts, vieglāk ir izklāstīt savas domas rakstveidā. Kopš esmu sācis rakstīt regulārāk, mana bloga abonentu skaits ir divkāršojies un to arī apmeklē daudz vairāk cilvēku, kas, protams, ir patīkami, jo nerakstu jau tikai priekš sevis, bet ar domu, ka tas šķitīs interesants un noderīgs arī citiem cilvēkiem. Vēl viens secinājums – visvairāk lasa nevis tos rakstus, kurus tu gribētu, lai lasa, bet gan tos, kuriem savā veidā ir sanācis masas piesaistošs virsraksts, piemēram, Ferma pa īsto. Diezgan stulbi, bet ne neparedzami.

Laikam jāturpina būs līdzīgā garā un, ja ne katru dienu, tad vismaz ar zināmu regularitāti jāpapildina šo vietni.

2 responses so far

  1. Visu cieņu, atrast laiku šādai nodarbei 🙂

  2. Paldies! Tikai nesapratu, vai runa iet par rakstīšanu blogā vai filmu skatīšanos? 🙂

Leave a reply