Sautēti skābi kāposti

Mar 09 2010 Life, Zviedrija3 responses so far

Šodien noskatījos jaunāko The Amazing Race sēriju, kurā viens no uzdevumiem Hamburgā bija apēst vienu šķīvi ar sautētiem skābiem kāpostiem. Tas bija jāizdara abiem komandas dalībniekiem kopā, bet paskatoties uz porciju man likās, ka man pat vienam tur nebūtu īsti ko iesākt. Viena dalībniece izteicās, ka tā ir nastiest thing she has ever tried. Vai tiešām tas ir kaut kas tik drausmīgs? Jāpiebilst, ka viena komanda uzdevumu tā arī nepievieca. Arī pagājušajā nedēļā, kad, esot Vācijā, kopā ar draugiem aizgāju uz kārtīgu vācu krogu iedzert alu un uzēst sautētus kāpostus ar desiņām, portugāļiem šis gardums ne pārāk gāja pie sirds. Tas viss man lika aizdomāties par Latvijas produktiem, kuri man šeit esot pietrūkst:

 • sautēti skābi kāposti
 • biezpiena sieriņi
 • rupjmaize
 • no iepriekšējā punkta izrietošs ēdiens – maizes zupa ar putukrējumu
 • trekns skābais krējums
 • siers ar ķimenēm

Varbūt šis tas ir piemirsies, šo to varētu atrast arī te, ja labi pameklētu, bet šis ir tas, ko reizēm prasās. Un tā īsti tu to atskārt tikai tad, kad tev tā vairs nav. Jāsaka gan, ka maizes zupas krājumus zināmam laikam es sev esmu sagādājis, tā kā vismaz ar to man pagaidām problēmu nebūs.

3 responses so far

 1. Nu treknu skābo krējumu mūsdienās jau kļūst grūti atrast arī Latvijā, bet man (kā neveselīga dzīvesveida piekritējai) Zviedrijā visvairāk pietrūka visādu marinējumu, piemēram, marinētu šampinjonu/sēņu.

 2. Drīz Zviedrijā

  Vai Stokholmā vai tās apkārtnē ir tādi zemnieku tirdziņi kā pie mums, kur var nopirkt piena produktus, dārzeņus, augļus?
  Man stāstīja, ka skāba krējuma nav kā šķiras, bet to varot poļu veikalos iepirkt 🙂

 3. Ir zemnieku tirdziņi, tomēr ne viss nāk no zemniekiem un brīžiem ir grūti saprast, vai tie tiešām ir zemnieku produkti vai vienkārši tiek tirgorti savādākā formā. Skābais krējums ir, bet tas svārstās ap 12%. Šur tur var atrast arī treknāku, bet tad tas ir īpašs retums 🙂

Leave a reply