Transsibīrijas ekspresis

Feb 19 2010 Travel9 responses so far

Pirms kāda laiciņa biju padzirdējis par Transsibīrijas Ekspresi un vēlējos doties ar to ceļojumā uz otru Eirāzijas kontinenta pusi. Braucienā no Maskavas līdz Vladivostokai ar to ceļā jāpavada gandrīz 7 dienas un darīt šajā vilcienā īsti nav ko, kas arī ir galvenais iemesls kas mani atturēja no šī mērķa īstenošanas. Tomēr tas izklausās diezgan iespaidīgi un ekstrēmi, tāpēc pilnībā šo domu atmetis nebiju. Papētījis sīkāk, noskaidroju, ka patiesībā šajā maršrutā kursē četri ekspreši, no kuriem divi ir Ķīnas un divi ir Krievijas. Abu valstu vilcienu sākotnējais maršruts līdz pilsētai Čita pārklājas, bet tālāk Krievijas ekspresis turpina braucienu gar Baikāla ezeru uz Vladivostoku, savukārt Ķīnas ekspresis dodas uz Pekinu caur Mongoliju. No tūristu pieredzes uzzināju, ka labāk izvēlēties Ķīnas vilcienu, jo tā galamērķī tomēr ir ko darīt, atšķirībā no Vladivostokas, kur tā īsti nekā nav. Ķīnas vilcieni arī ir nedaudz modernāki, lai gan neko īpašu no viņiem gaidīt nevajadzētu. Pa ceļam ir pāris skaisti dabasskati, tomēr daba kopumā ir diezgan vienāda un vienmuļa.

Kamēr es biju savu ceļojumu uz laiku atlicis, parādījās Google projekts, kas ļauj mums šo ceļojumu (Maskava – Vladivostoka) veikt virtuāli. Ir iespējams izvēlēties skaistākos ceļojuma posmus, kas ir uzfilmēti un kuru garums svārstās no pāris minūtēm līdz gandrīz stundai. Fonā varam izvēlēties klausīties mūziku, krievu radio vai daiļliteratūras lasāmo gabalu, kas arī būs vienīgais, ko darīt, braucot ar šo vilcienu dzīvē. Diezgan interesants projekts un iespējams aiztaupīs man 14 dienas, ko būtu pavadījis veicot šo ceļojumu.

Tā kā mans brālēns ir uzaudzis Permā, kas arī atrodas šī maršruta pieturu sarakstā, tad pakonsultējos ar viņu, vai ir vērts veikt šādu ceļojumu, uz ko viņa atbilde bija: “Ja Tev nav laba kompānija, ar kuru pavadīt šo laiku, tad šis brauciens būs diezgan garlaicīgs.”

Varbūt arī jums aiztaupīšu laiku, ļaujot nodoties virtuālā ceļojumā, bet varbūt tieši iedrošināšu kādu to izmēģināt.

9 responses so far

 1. Jau sen (pāris gadus) man ir doma braukt ar šo ekspresi – tiesa gan nevis uz Vladivostoku, bet uz Pekinu. Tikai tas tiesa, ka vajadzīga kompānija, vienam braukt varētu būt diezgan neinteresanti.. Otrs, kas vajadzīgs – brīvs laiks. Ceru, ka būs gan viens gan otrs.. jo tiešām gribas uz vienu galu līdz Pekinai aizbraukt ar vilcienu. Atpakaļ gan visticamāk – lidojot.

 2. Ja es brauktu, tad noteikti arī izvēlētos Pekinu kā galapunktu un arī vienā virzienā, tomēr grūtākais būtu atrast kompāniju, jo kuru katru uz šādu avantūru nepierunāsi.

 3. Izskatās interesanti.

  Kāds nav pētījis izmaksas nokļūšanai līdz Pekinai?

  Atpakaļ uz LV var nokļūt bez lielām problēmām, bet kā ir ar nokļūšanu tur ???

 4. Īsumā situācija ir tāda, ka biļetes var nopirkt trīs dažādās vietās – Maskavas biļešu kasē, Krievijas tūrisma aģentūrā un kādā no ārzemju (Eiropas) tūrisma aģentūrām. Atkarībā no tā, kur pērk biļeti, atšķirās arī cenas. Tā kā maršruts Maskava – Pekina ir ļoti populārs tūristu aprindās, tad praktiski visas biļetes jau laicīgi izpērk tūrisma aģentūras un kasē jums vienkārši pateiks, ka visas biļetes ir izpārdotas!

  Cenas Maskava – Vladivostoka ir aptuveni sekojošas:
  1) Pērkot kasē: vieta četrvietīgā otrās klases kajītē ap 225 Ls, vieta divvietīgā pirmās klases kajītē ap 425 Ls, bet no pirmās klases kajītes nevajag gaidīt neko īpašu!
  2) Pērkot Krievijas tūrisma aģentūrā ap 310 Ls (otrā klase) vai ap 580 Ls (pirmā klase)

  Ārzemju tūrisma aģentūrās cenas atšķirās diezgan spēcīgi, tāpēc nav iespējams nosaukt kādu konkrētu cenu.

  Pērkot biļeti Krievijas tūrisma aģentūrā maršrutā Maskava – Pekina tā maksās ap 340 Ls (otrā klase) vai 460 Ls (pirmā klase).

  Te ir diezgan detalizēts apskats gan par izmaksām, gan par citām praktiskām lietām. http://www.seat61.com/Trans-Siberian.htm

 5. noskaties krievu/igaunu un vel kautkaa koprazojuma filmu Transsiberian http://www.imdb.com/title/tt0800241/

  😀

 6. Nu jā.. visreālāk tad sanāk pasūtīt kādā Krievijas aģentūrā, jo skaidrs, ka aizbraucot uz Maskavu un nākamajā dienā gribot jau braukt tālāk ar vilcienu, biļešu kasē noteikti nebūs.

  Apkopojot izdevumus, izskatās, ka prieks aizbraukt līdz Pekinai ar vilcienu no Maskavas var maksāt pat dārgāk nekā lidojot ar lidmašīnu. Bet nu .. vienalga, domāju, ir vērts.

 7. nu man jau liekas, ka šajā visā braucienā, protams, pats galvenais ir process 🙂

 8. dudu, vispār jau filma bija Spānijas, Vācijas, Lielbritānijas un Lietuvas kopražojums, bet filmu noskatījos un bija diezgan interesanta 🙂

  _Mo3_, pilnībā piekrītu par procesu!

 9. Mēs to izdarījām pirms kāda laika: http://vladivostok07.blogspot.com/

Leave a reply