Saskrāpēts iPhone

Nov 14 2009 Gadgets, Life2 responses so far

Pirms neilga laika iegādājos iPhone… lietotu… saskrāpētu… un ne mirkli nenožēloju savu pirkumu. Patiesībā es pat priecājos par to,  ka esmu nopircis jau saskrāpētu telefonu, jo tad vismaz man pašam nebūs jāsatraucas par to, ka varētu to nejauši nomest zemē, saskrāpēt vai vēl kādā veidā apskādēt. Jāatzīst, ka esmu diezgan pedantisks un sīkumains cilvēks un parasti man psiholoģiski ir diezgan grūti sākt lietot jaunas lietas, atņemt tām nevainību (lasīt – noņemt aizsargplēvi no telefona ekrāna). Sākumā es jaunas lietas lietoju ar īpašu uzmanību, domājot par to, ka kādreiz taču man viņas varbūt vajadzēs pārdot un tad jau man viņas jāsaglabā pēc iespējas labākā stāvoklī. Rūgtā patiesība ir tāda, ka lietas mēs pērkam, lai tās lietotu, nevis mocītos un ik mirkli satrauktos, ka tikai ar tām kaut kas nenotiek.

Telefonu es nopirku aptuveni trīs reizes lētāk nekā tāds maksātu jauns (bez pieslēguma) un uzskatu to par veiksmīgu pirkumu kaut vai tikai tādēļ, ka tagad varu to bez raizēm lietot, turklāt esmu ietaupījis krietnu žūksni naudas. Tā, piemēram, gāju pāri tiltiņam, kas veidots no paralēli novietotiem dēļiem un liekot telefonu kabatā to patiesībā aizstūmu aiz mugursomas lences, telefons palidoja zemē un atsities kā kaučuka bumbiņa lidoja tālāk. Pacēlu telefonu, paskatījos, ka itkā vēl darbojās, nopriecājos, ka neiekrita upē un devos tālāk. Varu tikai iedomāties kā “mana sirds apstātos” tad, ja tas būtu jauns, tikko izpakots iPhone.

Nācās gan telefonu uzlauzt, jo tas bija piesiets LMT tīklam, tomēr nesaprotu kā vispār var sevi mocīt, lietojot “legāli” iegādātu un neuzlauztu telefonu. Man jau par pašsaprotamām lietām ir kļuvušas:

 • lietot Google kartes bez interneta ar voice guidance
 • lejupielādēt YouTube video, lai tos skatītos vēlāk, kad nav pieejams internets
 • redzēt laiku 24 stundu formātā, datumu un procentus, cik pilna baterija, augšējā statusa joslā
 • nogalināt nevajadzīgos procesus, kas aizņem atmiņu
 • lietot paralēli vairākas programmas
 • un vēl un vēl un vēl…

No sākuma baidījos, ka telefons būs par lielu, bet tas ir pietiekoši liels, lai ērti tajā pārlūkotu internetu, bet pietiekami mazs, lai ērti justos rokā un kabatā. Protams, ja viņu liek kādā aizsargmaciņā, tad kabata varētu kļūt par šauru, bet who cares, telefons taču ir saskrāpēts, kam viņam vajadzīga aizsardzība.

Tags:

2 responses so far

 1. Heei 🙂 forshi lasiit – man tieshi tads pats razklads, panemu second-hand aifonu, un jau paguvu sirdij mirstot izspardit vinu pa asfaltu (NEjaushi, protams) un – nekas, vienaa gabalaa ir, parejais vienalga.

  Man tev jautajums – # nogalināt nevajadzīgos procesus, kas aizņem atmiņu /kur?/
  # lietot paralēli vairākas programmas << vari siikak par shem diviem? Kaa/ar ko, es reali palaizhu kaut ko garam (ipods/mails/telefons paraleli – ok, bet piemeram skaips man grib buut viens pats pa visu telefonu It Kaa..)?

 2. Jāsāk ar to, ka iPhone jābūt atlauztam (jailbreak). Par to var atrast daudz pamācības internetā, piemēram, te.

  Nedaudz sanāk izburties cauri, bet tad, kad tas vienreiz izdarīts, tad par to var aizmirst un dzīvot tālāk.

  Tad kad viņš ir atlauzts, tad, paralēli esošajam AppStore, būs pieejams arī Cydia, kas ir liela bezmaksas iPhone aplikāciju krātuve (Apple neapstiprinātu, protams), gandrīz visas bez maksas. Un ir dažas īpaši labas programmas. Tās par ko tu interesējies ir:
  – Lietot paralēli vairākas programmas – jāuzinstalē Backgrounder (no Cydia). Kad tas paveikts tad, lai darbinātu programmu fonā (paralēli) izejot no tās nevis jānospiež “vienīgā” poga, bet ilgāk jāpatur un programma turpinās fonā darboties.
  – Nogalināt nevajadzīgos procesus – SBsettings (no tā paša Cydia). Te ir neliels apraksts, ko ar to programmu vēl iespējams izdarīt.

Leave a reply