Florida celta uz narkotiku naudas

Jul 14 2009 MoviesNo responses yet

Izsenis Florida bija ASV štats, kur amerikāņi brauca pavadīt savas vecumdienas veco ļaužu namos. Un tas nav nekāds pārsteigums, jo klimats šajā štatā bija īpaši labvēlīgs, nodrošinot tajā sauli visu cauru gadu. Iespējams, ka tā tas arī būtu palicis, ja nebūtu ienākušas narkotikas. 1980-tajos gados Kolumbijas narkotiku “baroni” iekaroja Miami pilsētu un tā kļuva par narkotiku, noziegumu un naudas galvaspilsētu ASV.

Tagad, kad ir pagājuši vairāk nekā divdesmit gadi kopš šiem notikumiem, ir uzņemtas divas dokumentālās filmas, kuras apskata notikumus, kas risinājās šajā laikā – Cocaine Cowbowys un Cocaine Cowboys II: Hustlin’ with the Godmother.

Kā jau lielākajā daļā šāda veida filmās, nav iespējams ticēt visam, jo ne viss tiek pamatots ar pierādāmiem faktiem, tomēr par lielu filmas veidotāju ieguldījumu uzskatu to, ka viņi ir atraduši un pierunājuši filmēties divus lielākos narkotiku transportētājus no šiem “kokaīna kovboju” laikiem. Ir pagājuši vairāk nekā 20 gadi un viņi, atrodoties brīvībā, stāsta par to, kā tajā laikā tika kārtotas lietas, kā viņiem izdevās tik daudzus gadus neviena nemanītiem transportēt tonnām narkotiku uz ASV.

Klausoties viņu stāstos, nepamet sajūta, ka viņi patiesībā bija inteliģenti un bija izdomājuši perfektas shēmas, kā ievest narkotikas ASV, paliekot nemanītiem. Tāpat viņi paši nelietoja narkotikas un sadarbojās tikai ar cilvēkiem, kuri arī nelieto narkotikas, kas bija daļa no viņu veiksmes stāsta.  Skatoties filmu mani vienlaicīgi pārņēma apbrīna, cik labi viss tika izplānots, bet tajā pat laikā milzīgs nosodījums, zinot, ko viņi darīja un kādas tam bija sekas.

Daži interesanti fakti par to, kā viņi darbojās nepamanīti:

  • Viņi lidoja pāri Floridas štatam no Kolumbijas uz Džordžijas štatu, tad apgriezās un lidoja atpakaļ uz Floridu, jo Floridā aizdomas radīja un pārbaudītas tika tikai lidmašīnas, kas ierodas no dienvidiem, bet tā kā viņi ieradās no Ziemeļiem, tad viņi nevienu neinteresēja.
  • Tālāk viņi nolaidās mazā privātā fermā, kurā šķūnis bija speciāli pielāgots, lai tajā perfekti ielīstu lidmašīna. Nevienam nebija nojautas, ka lauks pie šķūņa ir nevis pļava, bet lidlauks privātajām lidmašīnām.
  • Tālāk narkotikas tika ievietotas mašīnās, kuras piekabes tika vestas uz Miami. ASV likums nosaka, ka, apturot auto, ir iespējams pārmeklēt mašīnu, kas ir apturēta, bet ne mašīnu, kas tiek vesta, līdz ar to pat, ja policija viņus apturētu, viņi nevarētu pārmeklēt vedamo mašīnu.
  • Lai neradītu aizdomas, šīm mašīnām bija speciāli pielāgoti amortizatori un automašīnas neizskatījās piekrautas.
  • Vēlāk viņi kļuva pat tik bezkaunīgi, ka ieveda narkotikas ar kuteri pa taisno Miami ostā. Nonāca pat līdz tādam kuriozam, ka vienreiz, kad viņu kuteris ar narkotikām bija salūzis, policija viņus pavadīja līdz pašai ostas piestātnei.

Tā tas notika 80tajos, kad staigājot pa Miami pludmali tu neizbrīnīts varēji uzdurties nejauši izskalotam narkotiku iepakojumam, kurš gulēja baltajās pludmales smiltīs.

Apgrozot tik lielu narkotiku daudzumu, bija problēmas ar to, kur likt naudu, kas iegūta tirgojot narkotikas. Paralēli tam, ka tā tika ieguldīta Panamas bankās, “narkotiku kovboji” izdomāja to ieguldīt nekustamā īpašuma, klubu, auto tirdzniecības attīstībā. Un runa šajā gadījumā gāja par tam laikam neizmērojamajām naudas summām. Gāja gadi, likumi kļuva stingrāki, narkotiku laiki pamazām pieklusa, bet infrastruktūra palika un Miami šobrīd ir viena no lielākajām ASV pilsētām, kas patiesībā ir uzcelta uz narkotiku naudas.

Ja jūs interesē sīkākas detaļas par šiem notikumiem, noteikti iesaku noskatīties šīs dokumentālās filmas.

No responses yet

Leave a reply