MGMT – spēlētākā apvienība Last.fm 2008. gadā

Jul 10 2009 MusicNo responses yet

Grupa jeb apvienība MGMT, kuras nosaukums veidots kā saīsinājums no vārda Management, ir bijusi spēlētākā grupa 2008. gadā Last.fm ar 1501263 klausītājiem. Grupa nākusi no Ņujorkas Bruklinas un tā sastāv tikai no diviem dalībniekiem – Ben Goldwasser un Andrew VanWyngarden.

Vienai no grupas populārākajām dziesmām Kids ir bijusi raiba vēsture – tā ir izmantota gan filmās, gan seriālos, gan piedzīvojusi tiesas prāvas…

Dziesma ir atrodama:

  • Seriālā Gossip Girl
  • Filmā American Teen
  • Spēles FIFA 09 Soundtrack
  • Filmā par snovošanu That’s It, That’s All
  • Dziesmu nelegāli izmantoja Francijas prezdenta Nikolā Sarkozī partija vairākās reklāmas kampaņās, pēc tam par to piedāvājot 1 EUR. Grupa to uztvēra kā aizvainojumu un atteicās no 1 EUR, bet uzsāka tiesas prāvu, kura beidzās ar izlīgumu par 39000 EUR lielu kompensāciju.

Un dziesma tiešām lieliski iederas kā fona mūzika filmām, seriāliem un video sižetiem. Īpaši vēlējos uzsvērt dokumentālo filmu American Teen, kura sevī ietver ne tikai lieliskus stāstus, bet arī lielisku mūziku. Filma ir par kādu mazu pilsētu Warsaw Indiana štatā, kur vidusskolas beidzēji gatavojas iesoļot pieaugušo dzīvē. Filma parāda daudz un dažādas klišejas – gan kā vecāki vēlas piepildīt savus sapņus caur saviem bērniem, gan kā mūsu pasaule pamazām globalizējas un kā mēs darām to, ko no mums sagaida, nevis to, ko mēs vēlamies. Filma parāda amerikānismu tīņos un mēs varam salīdzināt viņu dzīvi no dokumentālās filmas ar to, kā tas mums tiek pasniegts amerikāņu filmās.

Arī dziesma Time To Pretend ir lieliska gan pati par sevi, gan lieliski iederās vairākās filmās, kur tā izmantota, piemēram, filmā 21 par kāršu skaitīšanas tehniku spēlē Black Jack.

Interesants stāsts par dziesmas Kids viedoklipu un YouTube iespējām

Kā jau minēju, tad dziesma lieliski iederas kā fona mūzika, un to izmantoja arī kāds Dienvidkalifornijas Universitātes students Jon Salmon, kad viņam uz nākamo dienu vajadzēja sagatavot video projektu. Viņš pieaicināja divus draugus – Abby Fuller un Rafael Pulid, lai nofilmētu video. Filmēšana un arī montēšana tika veikta vienā naktī. Tas viss notika 2007. gada decembrī. Rezultātā YouTube ievietotais video kļuva ne tikai populārāks par oriģinālo klipa versiju, bet par ārkārtīgi populāru video YouTube vispār (tagad tam jau ir 17 miljoni skatījumu).

Jon Salmon video:

httpv://www.youtube.com/watch?v=bIEOZCcaXzE

Oriģinālais video:

httpv://www.youtube.com/watch?v=otjSmlAeBb4

2008. gada janvārī Ray Tintori, kas ir 3 oficiālo MGMT grupas video režisors, atrada šo video un uzaicināja gan Jon, gan viņa divus draugus, kas redzami video, ciemos uz Ņujorku, lai tie piedalītos jaunajā MGMT dziesmas Electric Feel klipā, ko viņi arī sekmīgi izdarīja 2008. gada maijā.

Pilnu stāstu varat izlasīt te. Tas tikai kārtējo reizi apliecina, ka nejaušs video YouTube var padarīt tevi pasaulslavenu.

Arī oriģinālais dziesmas Kids video ir interesants un patiesībā man atgādināja filmu Labirints ar David Bowie piedalīšanos – gan mazais bērns, gan mošķi radīja ļoti līdzīgu noskaņu, kā vienā no bērnības mīļākajām filmām.

No responses yet

Leave a reply