Kā lietot Google Maps telefonā bez interneta?

Jul 09 2009 Other29 responses so far

Visi jau esam pieraduši pie Google Maps kartēm un lietojam tās ikdienā. Tāpat arī pēdējā laikā var atrast reto telefonu, kuram jau nebūtu uzinstalēta programma Google Maps Mobile. Programma ir lieliska un tiešām ļauj mums izmantot Google kartes praktiski jebkurā telefonā, kurš atbalsta JAVA programmas. Tomēr tam visam ir kāds mīnuss – dati šīm kartēm tiek ņemti no interneta, kas nozīmē, ka mums ikreiz, kad aplūkojam karti, jāmaksā par datu pārraidi. Vēl lielāka un absurdāka šī problēma liekas telefoniem, kuriem jau oriģināli ir iebūvētais GPS, tomēr tie nav SmartPhone tipa telefoni, līdz ar to tiem nav iespējams uzinstalēt normālu GPS navigācijas programmu.

Un tomēr kartes lietot gribas, bet negribas maksāt par datu pārraidi, lietojot Google maps. Pats esmu šāda telefona īpašnieks – Sony Ericsson W760. Telefonam ir iebūvētais GPS, bet tā vien liekas, ka neko vairāk par Googla Maps uz tā dabūt nebūs iespējams. Nedaudz pameklējot informāciju internetā, izrādās, ka sava veida risinājums tomēr eksistē – Mobile GMaps. Programma darbojas salīdzinoši līdzīgi kā Google Maps, tomēr tai ir viena liela priekšrocība – iespējams lietot ne tikai online kartes, bet arī telefonā saglabātās kartes (tātad bez datu pārraides). Programma darbojas praktiski uz visiem telefoniem, kuri atbalsta Java J2ME.

MGmaps uz Sony Ericsson W760

Programma personīgajai lietošanai ir bezmaksas un ļauj darboties ar Yahoo! Maps, Windows Live Local, Ask.com, Open Street Map kartēm. Šodien, atverot MGmaps mājaslapu, redzam, ka Google Maps ir pārsvītrots. Jā, Google ir atsūtījis vēstuli MGmaps izstrādātājiem, lai tie izņem Google karšu atbalstu no savas programmas, tomēr, izlasot un rīkojoties, kā aprakstīts šajā rakstā, jūs varēsiet lietot arī Google kartes savā telefonā.

Tātad soli pa solim, kā lietot Google kartes mobilajā telefonā offline režīmā:

Uzinstalējam mgmaps uz mobilā tālruņa

Dodamies mobilā tālruņa pārlūkā uz adresi: http://wap.mgmaps.com

Nevajadzētu instalēt jaunāko programmas versiju, ja vēlaties lietot Google kartes, tāpēc, ka Google aizliedza izmantot savas kartes un jaunākajās programmas versijās šī iespēja ir noņemta. Pēdējā versija, kurā Google kartes ir pieejamas, ir 1.39.16, kuru arī vajadzētu instalēt.

Šo versiju var atrast, ejot uz saiti, kas atrodas pašā lapas apakšā (For a list of all the versions available, see this page). Tālāk jāizvēlas saite Versions 1.3x un jainstalē programmas versija v1.39.16 (saite signed_jad).

Definējam karti, kuru vēlamies lejupielādēt

Tā kā saglabātā karte patiesībā būs daudzi mazi attēliņi (dažādas kartes vietas dažādi piezūmotas), tad diezgan skaidrs, ka visas pasaules karti mēs nevarēsim ielādēt telefonā. Mums jāizdomā vieta, kur mēs dosimies, cik detalizētu karti vēlamies un tad jālejupielādē tikai šī kartes daļa. Lai arī izklausās vienkārši, tas prasīs nedaudz pacietības un darba (pirmajā reizē). Tātad no sākuma mums ir jānodefinē, kādu kartes apgabalu mēs vēlēsimies ielādēt kartē. Te mums lieti noderēs Shustrika (kurš starp citu ir no Latvijas) kartes atzīmēšanas rīks (mapcacher): dodamies datora pārlūkā uz: http://www.mapcacher.com/

Kartē mums jāatzīmē apgabals, kuru vēlēsimies saglabāt telefonā. Es izvēlēšos Rīgu un klāt paņemšu Mangaļsalas molu, kur tuvākajā laikā plānoju aizbraukt ar velosipēdu:

Izvēlētā karte

Tālāk mums jāizvēlas kartes veids un detalizācijas līmenis:

Kartes veids un detalizācijas līmenis

Kartes veidu es atstāju Google ceļu karti un detalizācijas līmeni paņēmu 14. Lai arī ir vēlme ņemt pēc iespējas detaizētāku karti, jāņem vērā, ka tas radīs daudz vairāk failus, kas aizņems daudz vairāk atmiņas. Ko nozīmē 14 detalizācijas līmenis, var noskaidrot piezūmojot karti, kamēr Current zoom level ir 14 (tas nekādā veidā neietekmēs uzģenerētās kartes izmērus).

Tālāk spiežam Generate un lapa mums piedāvās saglabāt kartes definējuma failu. Tas notiks ātri un fails ar paplašinājumu .map būs maziņš, tomēr nevajag sapriecāties, jo tā nav īstā karte. Patiesībā tas ir kartes, kuru jūs tikko iezīmējāt, definējuma fails. Līdzīgi kā torrent fails, kurš tikai apraksta, kas un kur ir dabūjams, bet sevī nesatur neko no tā. Un līdzīgi kā trakerī jums ir pēc tam jālejupielādē paši dati, tāpat arī šeit karte no Google būs jāatvelk mums pašiem.

Lejupielādējam karti

Lejupielādējam Windows aplikāciju gMapMaker (http://www.mgmaps.com/cache/gMapMaker-setup.exe no lapas http://www.mgmaps.com/cache/). Uzinstalējam programmu un palaižam to.

gmapmaker

Izvēlamies, kur saglabāt kartes failus un spiežam Go… Te iespējams arī modificēt dažādus iestatījumus, es izvēlos, lai karte tiek vilkta vienlaicīgi, izmantojot 10 instances (Max Paralel Downloads: 10). Tālāk programma mums prasīs izvēlēties tikko izveidoto .map failu, kuru arī norādam un lejupielāde var sākties. Programma mūsu norādītajā mapē izveidos mapi MGMapsCache ar daudz apakšmapēm un failiem tajos. Manis izvēlētā karte sastāv no 259 mapēm, 565 failiem un aizņem aptuveni 5 MB.

Ielādējam karti telefonā

Pieslēdzam telefonu datoram ar kādu USB kabeli vai ko tamlīdzīgu un kopējam izveidotās mapes un failus no datora uz telefonu. Es, pirms kopēšanas uz telefonu, izveidoto MGMapsCache mapi, pārsaucu par Riga, kas nākotnē man ļaus uz telefona paralēli turēt vairākas kartes. Kartes parasti jākopē telefona atmiņas kartes mapē Other/mgmaps/maps. To arī darām un pēc tam atvienojam telefonu no datora.

Izmainām iestatījumus programmai Mobile GMaps

Palaižam programmu Mobile GMaps uz telefona un brīdī, kad viņa prasa, vai vēlamies pieslēgties internetam, atbildam nē (to taču mēs cenšamies panākt, vai ne:).

Dodamies uz Menu / Settings / Map Browsing.

Atzīmējam – Stored Maps un Offline Mode.

Zemāk, pie Storage Path, norādām ceļu, kur tika iekopēti karšu faili. Manā gadījumā tas ir:

E:/Others/mgmaps/maps/Riga

Saglabājam izmaiņas un izejam no programmas.

Tālāk ejam uz Menu / Settings / Map Types

Te izņemam ķeksīšus no visām kartēm, izņemot Google Maps, pretējā gadījumā MGmaps programma, katru reizi palaižoties, no sākuma izvelēsies Yahoo! vai citas pirmās pa rokai esošās (atzīmētās) kartes.

Lietojam kartes offline režīmā

Nākamreiz palaižot programmu, kartēm būtu jābūt pieejamām offline režīmā. Iespējamās problēmas, ko varētu pārbaudīt, ja kartes nerādās:

 1. Pārbaudiet vai izvēlēts pareizais karšu tips (Google, Yahoo! utt.). Spiežot pogu 0 (nulle) tiks mainīts karšu tips.
 2. Atzūmojieties, izmantojot pogu * un tad pamazām piezūmojieties pareizajai vietai kartē, kuru saglabājāt. Iespējams kursors atrodas vietā, kurā jums nav ielādētas Offline kartes.

Daudzus iespējams satraukts fakts, ka lietojot kartes offline režīmā, nebūs iespējams veidot maršrutus un meklēt ģeogrāfiskos punktus, kā to var darīt Google Maps, tomēr tā tas nav, jo MGmaps ļauj gan meklēt informāciju, gan veidot maršrutus līdzīgi kā Google Maps, tikai atšķirība ir patērēto datu daudzumā.

Piemēram, es izvēlos Menu / Search / Get Directions un meklēju maršrutu no “Riga, Latvia” uz “Mangalsala, Latvia”. Maršruts tiek smuki atrasts un iezīmēts kartē, patērētais datu apjoms 3KB.

Lai labi lietojas kartes ārzemēs!

29 responses so far

 1. OpenStreetMap kartes ar nemaz nav tik sliktas 😉

 2. Nav jau gan, īpaši tādos Google nenosegtos rajonos kā Mārupe. Es tikai neesmu mēģinājis veidot maršrutu OpenStreet kartē ar MGmaps, izmantojot lieliskās Google Maps meklēšanas iespējas. Būs jāpamēģina 🙂

 3. Kā reiz aizķēri interesējošu tēmu.
  Es gāju citu ceļu vecākās Google Maps versijās varēja pats iestādīt Cash lielumu – liku uz 100 mb, savienoju tel. ar datoru, noshārēju interenta pieslēgumu un izskrēju cauri populārākajiem maršrutiem – tālāk jau trafiks bija minimāls. Diemžēl pēdējā versija neļauj mainīt “cash” lielumu – bija doma pameklēt ko citi darījuši lietas labā.

 4. Bet lai normāli darbotos ar to karti (piezūmotu un atzūmotu) tev vajadzēja iziet visus tos maršrutus visos mērogos, kas ir diezgan pamatīgs darbs, īpaši, ja ceļojot dodies uz pilsētu, kur līdz galam nezini, kuros rajonos būsi 🙂

 5. Nu tā es arī darīju, vismaz Rīgai 😀

 6. Man uzcepa pāri pa simts folderiem, bet tukši visi.
  Vienīgais failiņš- cache.conf

 7. Tikko uzinstalēju programmu (ņemot tieši no linka, kas manā rakstā) un novilku vienu karti, viss strādāja. Varbūt jāmēģina vēlāk vai no cita interneta pieslēguma, jo citreiz google bloķē un neļauj lejupielādēt kartes, jo viņi to “tā īsti neatbalsta”.

 8. sveiki, nu itka visu uzinsteleeju bet man vins visu laiku prasa pikluves atlauju jo fails esot nedros, respektiivi nelicenzets, varbuut var uzlikt lai vins visu laiku automatiski spiez to ja, jo kaitina ka peec katras poziicijas mainas 3x japiespiez ja

 9. Tas nav tādēļ, ka fails būtu nelicenzēts, bet gan tāpēc, ka viņš nav parakstīts kā drošs. Manam telefonam varēja izvēlēties “jā” un lai vairs nejautā, bet uzticās vienmēr. Tāpēc tas, iespējams, atkarīgs no telefona modeļa, bet domāju, ka būtu jābūt kaut kādai iespējai pielikt programmu pie drošajām, bet, lai to izdarītu, būs nedaudz dziļāk jāparokas.

 10. […] paldies saku savam sākotnējās informācijas avotam Andrim Liedskalniņam – raksta “Kā lietot Google Maps telefonā bez interneta?” autoram. Man pašam prasīja vismaz pusi dienas, kamēr atkodu un veiksmīgi uzstādīju […]

 11. Mans tel. E51 neatrod uzlikto marsrutu,parada kmeklesamas kluda, dariju ka noradits!Kapec neatrod marsrutu?

 12. Neredzot problēmu, grūti atrast risinājumu. Domāju, ka problēma ir tajā, ka nav google saprotamā veidā norādīts sākumpunkts vai galapunkts vai abi. Ja ievadot šo pašu maršrutu google maps caur browseri, arī tur googlei nav uzreiz skaidrs, tad tas arī ir iemesls. Piemēram, tā vietā lai rakstītu no “gaizinkalns” uz “madona”, jāraksta no “gaizinkalns, latvia” uz “madona, latvia” utt. Ceru, ka palīdzēs.

 13. Pec vietu ievadisanas vins sak meklet un pieprasa interneta pieslegumu, var but tur kaut kas ir nepareizi.
  es saprotu, ka sini bridi vinam butu jamekle uz kartes, kapec vins man prasa atvert internetu?

 14. Un ja neaktivize internetu tad uzmet error

 15. Jā, maršrutu veidošanai un vietu meklēšanai programma lietos internetu un viņai ir jāļauj to darīt, bet tas patērē minimālu datu apjomu, manā minētajā piemērā tie ir nieka 3KB, kas maksā kapeikas. Bez interneta tiek rādītas kartes, kuras arī patērē vislielāko daudzumu pārsūtīto datu apjoma. Uz viena kartes apgabala attēlošanu vien aiziet pārdesmit ja ne pārssimt kilobaitu. Ja nevēlies lietot internetu pavisam, tad nāksies iztikt tikai ar karšu ‘browsēšanu’ bez maršrutiem.

 16. Paldies, par info. viss nostradaja,es biju domajis, ka netu vispar nevajadzes lietot!

 17. Nekaadaa veida nesanak palaist tas kartes…visu pa soliem izdariju tachu nekas neradas! iespeja ka neesmu pareizaja vieta izslegta jo programma saglaba pedejo atrashanas vietu. piebraucu pie Riigas, izsledzos-saliku visu karti atminja, iesledzu visas apcijas un nekaa nav kad palaiz! stav karte google maps labaja stuurii. vel neemsu atradis kur lai nonem to uzrakstu “vai izmantot lietotaja datus” bet nekas, nav jau ko izmantot paslaik! Ir kaadas idejas kaapeec??? thanks

 18. E51 man ja kas…

 19. Domāju, ka pie vainas varētu būt tas, ka nav pareizi norādīts ceļš uz atmiņas karti, kur iekopētas kartes.

  Skaties šo sadaļu:
  “Zemāk, pie Storage Path, norādām ceļu, kur tika iekopēti karšu faili. Manā gadījumā tas ir:
  E:/Others/mgmaps/maps/Riga”

  Otrs variants (mazāk ticams), ka ir jāatzūmojas, lai redzētu to kartes daļu, kas ielādēta! Turklāt varbūt nav ielādēts konkrētais zoom līmenis, tāpēc der pārbaudīt piezūmojot un atzūmūjot.

  Ja augstākminētais nelīdz, tad jāpārleicinās vai tiešām kartes ir iekopētas un lejupielādētas. Vai tas, kas iekopēts atmiņas kartē satur ievērojamu daudzumu failu, ne tikai mapju.

 20. nu links ir pareizs…
  Tevis izmantotais
  E:/Others/mgmaps/maps/Riga”

  manejais:E:/Others/MGmaps/Riga
  (jo man likas ertak un atrak uzreiz taisit Riga nevis zem papildus /maps/….tos folderus jau pats nosauc-sakuma tur ir tuksums.
  diez tas iespaido ka man nav papildus apaksfoldera

  Zoom limenis ir ieladets pat loti liels – uzliku 16, kadi 28000 failu un 990 folderi-kopa 265MB

  vel kadi varianti maybe padoma???!!!!

  thanks anyway

 21. Daudz variantu nav paicis:

  1) Vai ir izdarīs “Atzīmējam – Stored Maps un Offline Mode”?

  2) Varbūt atmiņas karte tiek ‘piemapota’ nevis kā E: disks, bet kā C:, D: vai F:.

  Ja šie nedarbojas, tad neredzot un neeksperimentējot dzīvē, grūti kaut ko vairāk pateikt.

  Ceru, ka tomēr izdosies.

 22. Nu beidzot atdzivinajam savu E51. Kapec uzreiz neatradam kludas. parasti izejot proga atceras ko pedejo skatijies un iesledzot Gmaps atkal esi uz Rigas, tachu, kad uzliek stored maps un exit, proga nesagla automatiski pedejo vietu ko skatijies, bet uzmetas kaut kur Azijaa. To uzreiz nepamaniju! ievadot meklet konkreto pilsetu (un atlaujot lietot netu-izmantos tikai paris Kb) atradas ari nokacatas kartes! jip! raada gan tikai google satellite un google hybrid-parastaa viena neiet. Tagad atkal citas problemas!!!
  1. vai parasta karte iet vai tikai manis pieminetas?
  2. kada veida atbrivoties no taa jautajuma “vai izmantot lietotaja datus”? katru reizi pabidot karti tas jautajums jaapstiprina 3 reizes. nekur telefona to neatradu un setting progai arii!??? pec 5 min spaidishas “ja ja ja ja” tas pieriebas lidz nelabumam!!!
  3. izmantoju arejo GPS Digma BM120 tachu Gmaps to neatrod!!! uzlieku caur bluetooth un nekaaa! zinu ka vins strada, jo ar parasto nokia maps vietu nosaka normali un atpazist automatiski! kaa pievienot to arejo ja vinu proga neatrod???
  Nu ja sitas lietas izdotos atrisinat – varetu to kartigi nosvinet! ;))) thanks anyway!

 23. Nokia telefoniem ir pieejams Ovi maps, kuras var vilkt gan no neta procesa laikā, gan arī iepriekš kādus reģionus (valstis) lejupielādēt. Nekādu problēmu 🙂

 24. Pilniigi viss strādā izņemot “Get Directions”.
  Izmēģinājos gan v1.39.16, gan v1.39.21(pēdējo) tas pats.
  vai nav tā ka Google tagad piegriezusi API lai nevar lietot uz routing?

 25. Jā, ļoti iespējams, ka google kaut ko ir pamainījusi API, tā ir gadījies arī pirms tam. Tomēr gadās, ka vienkārši kādu laiku viņiem tas API nokaras un pēc laiciņa atkal aiziet.

 26. ir ta verts?

 27. Apskaties raksta datumu…

 28. Priekš Android waze ir labs. Maz patērē Mega Priekus 😀 pus pasauli var izbraukāt ar 100 MB.

 29. Edža, vai vispār apskatījies, kad raksts ir publicēts?

Leave a reply